NEPŘEHLÉDNĚTE
REGISTRACE NOVÝCH UŽIVATELŮ

Opakovaně upozorňujeme na nové registrace uživatelů. Pokud neuvedete v položce "Jméno", své celé Jméno (JMÉNO a PŘÍJMENÍ), nebude Vaše registrace platná a účet bude (bez upozornění) zrušen (včetně příspěvku ve fóru).

Registrace
Napište prosím 2018Amater do pole níže a klikněte na tlačítko "Registrovat".

Při nové registraci v políčku "Jméno" uveďte pouze své JMÉNO a PŘÍJMENÍ. V jiném případě bude váš účet zrušen (včetně příspěvků ve fóru).
Domů

Uplynulý víkend se konal závěrečný podnik sezony 2016/2017 závodů Amatér rallye. Dějištěm byl pilotům dobře známý areál letiště Boží Dar u Milovic.

Přípravy na letišti začínaly již během pátečního rána. Na posádky čekala náročná trať s rychlými rovinkami i technickými úseky. Celkem bylo odjeto sedm rychlostních zkoušek, jedna dlouhá 5,5 kilometrů. Dohromady tedy 38,5 kilometrů.

Jak vypadala samotná trať? Hned po startu piloti absolvovali dlouhou rovinku s retardérem. Následovalo ostré odbočení doprava, retardér a další ostrá, levá zatáčka. Zde závodníci opustili hladký povrch letiště a vyrazili směrem k vodárně po panelech.

Trať pokračovala kratšími rovinkami, které oddělovaly tři různě náročné zatáčky na levou ruku. Poté se posádky vrátily zpět na plochu letiště. Zde je čekala náročná technická část s mnoha pomalými zatáčkami, dlouhá rovinka s retardérem a další techničtější úsek. Závodníci měli možnost vyzkoušet si i travnatý povrch. Následovala ostrá levá zatáčka s diváckou zónou, ostré odbočení na pravou ruku a závěrečná, dlouhá, pravá zatáčka. Tato konfigurace byla poměrně náročná, nicméně k žádnému incidentu vážnějšího charakteru nedošlo.

Na start první erzety se postavilo celkem 49 posádek a dva předjezdci. Tři nejlepší časy zajeli Michal Savruk (Subaru Impreza), Pavel Vokřál (Škoda Fabia) a Lukáš Krupička (Ford Fiesta ST). Vítězem první třídy se stal Martin Koubek (Fiat Cinquecento), druhé Petr Nešněra (Škoda Favorit LUX), třetí Lukáš Korec (BMW 318Ti), čtvrté Vít Němec (BMW E30), páté junior Lukáš Krupička (Ford Fiesta ST) a šesté Michal Savruk (Subaru Impreza).

Jedním z předjezdců byl i Ondřej Jirák (Škoda Fabia). Kariéra tohoto závodníka odstartovala právě na Amatér rallye. Tento víkend ho čeká první ostrý podnik mistrovství České republiky, a to Rallye Bohemia. Na závody dorazil i úspěšný pilot Filip Mareš, tentokrát v roli diváka.

Závodu se zúčastnili tři junioři. Nejrychlejším z nich byl Lukáš Krupička (Ford Fiesta ST) z páté výkonnostní třídy. Také další mladí piloti ze čtvrté výkonnostní třídy Tomáš Krejčík (Suzuki Swift) a Tomáš Štuksa (Nissan Almera) si ve velké konkurenci vedli velmi pěkně.

Nechyběla ani zástupkyně dámského poháru Nikola Dvořáková se Škodou Favorit, která ve druhé třídě obsadila krásné stříbrné místo. V celkovém hodnocení druhé třídy však žádného přemožitele nenašla.

V závěru dvou erzet diváci měli možnost sledovat dalšího jezdce mimo pořadí. Byl jím pořadatel závodů Milan Blahout s historickou Škodou 1000 MB.

Kompletní výsledky osmého závodu v Milovicích a sezony 2016/2017 naleznete na webových stránkách amaterrallye.cz. Děkujeme všem talentovaným závodníkům i pořadatelům za vydařenou sezonu.

 

 

 
Hledat
Odkazy
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Statistiky
Členové : 2498
Obsah : 77
Počet zobrazení článků : 257215
Kdo je on-line
Právě připojeni - hostů: 31 
public nudity porn